Teraz jest najlepszy czas na zakup mieszkania w Krakowie

Dodano 2013/03/02, w W krakowie, przez orzechowykurczak

Kraków rozwija się i jest widoczny na każdym kroku. Gdziekolwiek spojrzeć, widać nowe bloki mieszkalne, biura i budynki mieszkalne. Istnieje kilka powodów tego wzrostu: kilka lat temu w Krakowie przeszedł bezwzględny inwazję turystów, głównie z Wielkiej Brytanii. Tanie loty i wysoki kurs euro były powody, dla których ludzie myśleli, że zapłacił, aby tu przyjechać na weekend.

Niemal o każdej porze dnia i nocy można było spotkać na ulicach Krakowa gości brytyjskich, którzy pobrali organizować wieczory kawalerskie tutaj. Jak wynajem własnością prywatną w Krakowie apartamenty dostaliśmy coraz bardziej popularny, zainteresowanie rynkiem nieruchomości w Krakowie wzrosła. Ludzie, którzy mają się włączyć ich sporadyczne nocleg w Krakowie w ich własnym mieszkaniu, serwisowany mieszkanie wynajmowane do krótkoterminowego pobytu dla turystów, gdy właściciel nie jest to potrzebne. Sytuacja natychmiast wykorzystywane przez twórców, którzy rozpoczęli wiele inwestycji budowlanych. Obecnie są apartamenty czekają na swoich właścicieli w Kazimierzu i innych części miasta, w Podgórzu, Salwator, Krowodrza i Ruczaj.

Ceny mieszkań w centrum miasta jak to, by na Wawelu wzrosła aż o 250% w ciągu ostatnich kilku lat. Dlatego też nie każdy może sobie pozwolić na własne miejsce w Krakowie. Można tylko mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości ceny za metr kwadratowy będzie ponownie stały się przystępne dla przeciętnego człowieka, tu w Polsce.

Niektórzy mówią, że ta tendencja powoli zaczyna się odwracać. Jesteśmy świadkami skutków kryzysu finansowego tutaj. Kredyty hipoteczne nie są już tak łatwo dostępne, a spadła liczba turystów przyjeżdżających do Krakowa spowodował zastój na rynku nieruchomości. Ci, którzy posiadają Old Town Apartments są prawdopodobnie bardziej skłonni poczekać niż sprzedawać swoją nieruchomość, co widzą jest wielka strata wartości. Z drugiej strony to dobrze, że właściwości nieco dalej od centrum miasta są coraz tańsze – to dobra wiadomość dla tych, którzy planują osiedlić się w tym pięknym mieście.

Wydaje się bardzo oczywiste, że apartamenty Kraków ma w ofercie teraz może być świetny zakup zwłaszcza w czasie kryzysu, jak większość osób wie, że to, co kryzys jest dla większości jest okazją dla niektórych! Jeśli chodzi o rynek turystyczny iść najnowsze szacunki generalnie dla takich polskich miastach jak Kraków czy Wrocław są dość optymistyczne. Według niektórych zakładów oficjalnych turystycznych, w tym roku liczba odwiedzających powinna być ponownie rośnie. Polskie miasta mogą zdobyć to większe zainteresowanie głównie ze względu na sytuację na rynku wymiany walut.

Jak funt brytyjski stracił jakąś wartość względem euro, kraje te, które używają tej drugiej waluty może stworzyć zdecydowanie tańsze opcje wakacji w porównaniu do tych, w których trzeba płacić z euro. Uważa się, że sprzedaż nie powinna spaść święto, które znacząco ale zmiana pojawi się w wyborze miejsc, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Cóż, w najbliższej przyszłości na pewno zweryfikować te prognozy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>